27.04.2020

Ризики корупції під час карантину ростуть в усьому світі. Оскільки світові ринки починають відчувати вплив COVID-19, невизначеність та занепокоєння цілком можуть спровокувати сплеск корупції, зазначають в Deloitte.

Серед головних завдань влади у будь-якій країні світу – закріпити боротьбу з корупцією на рівні законів, які ухвалює парламент.
Зокрема, Верховна Рада України навесні ухвалила великий пакет антикризових законів, які передбачають:

– сурові покарання за необґрунтоване підвищення цін, спекулятивний продаж та перепродаж протиепідемічних та соціально значущих товарів,
– заборону великої приватизації під час карантину,
– надання можливості брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференцій,
– продовження строків позовної давності на час карантину.

Також парламент запровадив кримінальну відповідальність за вивезення (пересилання) через митний кордон України товарів протиепідемічного характеру.

Зокрема, ухвалений ВРУ за основу проєкт Постанови 541-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо криміналізації вивезення (пересилання) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення» доповнює Кримінальний кодекс України статтею 201-2, яка передбачає кримінальну відповідальність за вивезення з країни товарів епідемічного призначення, які знаходяться під забороною експорту.

«Ми неодмінно повернемося до звичного ритму життя, але загроза для життя людей, на жаль, найближчим часом не зникне. Тож маємо навчитися ефективно боротися з корупцією з урахуванням нових умов і можливостей», – зазначила народний депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення