01.12.2021

Сьогодні, 1 грудня, заслухали щорічне послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Свій виступ Президент України розпочав з того, що сьогодні виповнилося рівно 30 років з дня проведення референдуму, на якому українці підтримали Незалежність нашої держави — 1 грудня 1991 року референдум підтвердив Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України.
“30 років тому ми зробили великий крок, але не пішли далі. Ми відновили, проголосили, обрали, здобули незалежну Україну, але так і не почали будувати незалежність. Від чужого впливу,чужих інтересів, де закон – один для всіх, і закон вирішує все. А не один вирішує все, і для всіх це закон. Де Конституція – це великий суспільний договір, а не маленький кулуарний “договорнячок”, – зазначив Володимир Зеленський.

Президент України прозвітував про ключові досягнення за час свого президентства.

Значна частина виступу Володимира Зеленського пройшла під символічним гаслом: “Зроблено в Україні ВПЕРШЕ”, зокрема:

  • ВПЕРШЕ в 2021 році розмір економіки України перевищить $190 млрд.
  • ВПЕРШЕ, починаючи з 2013 року, ми зменшимо держборг до рівня нижче 50% ВВП.
  • ВПЕРШЕ з 1 січня лікарі отримуватимуть щонайменше 20 тис. грн.
  • ВПЕРШЕ від сьогодні мінімальна зарплата – 6,5 тис.грн.
  • ВПЕРШЕ ставка кредитів для малого і середнього бізнесів опустилася нижче 10%.
  • ВПЕРШЕ енергетична криза, обмеження в електропостачанні, значний ріст тарифів – це не про Україну.
  • ВПЕРШЕ Президент України вносить законопроєкт про економічний паспорт українця.
  • ВПЕРШЕ українці зі всього світу будуть відчувати себе не діаспорою, не просто людьми «українського походження», а українського громадянства.

Після виступу Президент України вручив державні нагороди з нагоди 30-ї річниці проголошення незалежності України представникам органів державної влади, громадським діячам, науковцям, військовослужбовцям, медичним працівникам.

Повний текст виступу Президента Володимира Зеленського у Верховній Раді зі щорічним Посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України

 

 

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення