13.12.2021

11–12 грудня в Києві відбулися панельні дискусії, де лідерки руху «ЗеЖінки» з усіх куточків України підсумували всесвітню акцію «16 днів проти насильства» та проєкт «ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства».

Також учасниці заходу зустрілися з першою леді України Оленою Зеленською та обговорили багато актуальних питань, зокрема питання жіночого лідерства, реформу шкільного харчування, впровадження міжнародної програми гендерної рівності «Партнерство Біарріц» тощо.

«Такі зустрічі надихають й долають усі бар’єри, зокрема ґендерні стереотипи та установки», — зазначила народна депутатка, заступниця голови Комітету з питань антикорупційної політики й менторка Миколаївської області руху «ЗеЖінки» Олена Мошенець.

Такі заходи дуже важливі. Наприклад, за останнім опитуванням руху «ЗеЖінки» в межах акції «16 днів проти насильства», майже 22% українців ставали жертвами домашнього насильства.

Більшість респондентів (50,2%) вважає найпоширенішою формою насильства психологічне. Зокрема, прискіпливе ставлення до зовнішності партнера. Далі йдуть фізичне (37,4%), сексуальне (8,1%), економічне (4,3%) насильство.

29,7% опитаних зазначили, що випадки домашнього насильства траплялися в їхніх знайомих, 12,5% — у друзів, 11,4% — із самими респондентами, 10,1% були в сім’ї респондента. 36,3% опитаних сказали, що їм невідомі такі випадки.

Більше інформації про опитування на сайті “Слуга Народу”

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення