29.08.2019

У четвер 29 серпня 2019 року відбулося перше урочисте засідання Верховної Ради України ІХ скликання.

Президент України Володимир Зеленський під час оголошення послання до парламенту привітав народних обранців зі вступом у повноваження та закликав до ефективної роботи.

Також Президент наголосив, що Верховна Рада ІХ скликання увійде в історію, і саме від діяльності народних депутатів залежить, яким запам’ятається цей склад парламенту.

«Ви маєте всі шанси потрапити до підручників як парламент, який зробив неймовірне. Який втілив усе, що не змогли зробити за попередні 28 років», – наголосив Володимир Зеленський.

Під час першого урочистого засідання було розглянуто сформоване керівництво парламенту, призначений прем’єр-міністр, затверджено склад Кабінету Міністрів України.

Крім того, парламент розглянув перелік із 66-ти проєктів законів, які подав президент Володимир Зеленський для позачергового розгляду як невідкладні. По кожному прийняли рішення щодо скорочення строків розгляду та доручили профільним комітетам терміново підготувати проєкти законів до розгляду. Серед них: проект закону про імпічмент Президента, про запровадження пропорційної виборчої системи та скорочення чисельної кількості парламенту, зміни до Бюджетного, Кримінально-процесуального та Податкового кодексів, низка законопроектів щодо дерегуляції у фінансовій сфері та у підприємницькій діяльності, антикорупційні ініціативи, та інші.

Народні депутати тако ухвалили постанову «Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання».

Народний депутат Олена Мошенець стала заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики. «Ми розуміємо великий суспільний запит на боротьбу з корупцією, то ж наше головне завдання  – створити законодавче підґрунтя для подолання системної корупції в Україні та невідворотного покарання корупціонерів», – зазначила Олена Мошенець.

Також  народні депутати на  першому урочистому засідання Верховної Ради України склали присягу і отримали у подарунок «набір депутата» в синьому пакеті, де були: регламент Верховної Ради України, Конституція України, депутатський значок і обкладинки для посвідчень народного депутата.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення