18.05.2022

Україна обрала європейський вектор розвитку і прагне стати країною-членом Євросоюзу. Україна розраховує отримати статус кандидата на членство в ЄС вже у червні цього року за результатами саміту лідерів ЄС 23-24 червня 2022 року.

У 2008 році було досягнуто домовленості про укладення Угоди про асоціацію України та ЄС, а у 2014 році Україна та Євросоюз підписали Угоду про асоціацію, яка остаточно набула чинності у вересні 2017 року після її ратифікації всіма країнами ЄС.

Однак, росія всіляко перешкоджає зближенню України із Заходом. Так, у 2014 році росія анексувала український півострів Крим та окупувала частину Донецької та Луганської областей, а з 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабну війну проти України.

28 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський спільно з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком підписали заявку на членство в ЄС. Україна заповнила першу та другу частини опитувальника Європейської комісії та очікує оперативних рішень від євроспільноти.

Всі ці роки Україна цілеспрямовано виконувала вимоги до Угоди про асоціацію, активно проводила реформи, які передували вимогам про виконання Угоди.

Україна прагне стати членом Європейського Союзу та готова в умовах повномасштабної війни з рф до прискореної імплементації реформ.

В той час, коли Збройні сили України не лише захищають себе та всю Європу від наступу агресора, а також і свій європейський вибір, Україна продовжує впроваджувати реформи та здійснювати імплементацію законодавства до рівня, необхідного для вступу в Євросоюз.

Звертаюся до колег-парламентарів держав-членів Євросоюзу 23-24 червня 2022 року одноголосно підтримати рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Велика вдячність Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Словенії, Словаччині, Болгарії, Хорватії, Чехії, Італії за цілковиту підтримку членства України в ЄС.

Франція, Греція, Фінляндія, Мальта, Данія, Кіпр, Люксембург, Румунія, Швеція, Португалія, Нідерланди, Австрія, Іспанія, Ірландія, Бельгія, будьте єдними в підтримці України!

Угорщина та Німеччина, маю надію, що у вирішальний момент ваші голоси також будуть за Україну!

Поки в Україні триває війна, Європа не буде цілісною, вільною та мирною, у зв’язку з постійною небезпекою ескалації.

Європа має бути єдиною в боротьбі проти країни-агресора – росії. Ми повинні об’єднатися заради нашого спільного добробуту у майбутньому.

Джерело: сайт ВРУ

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення