13.09.2019

Громадяни України мають право інформувати про корупційні правопорушення і бути захищеними. Про це народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Олена МОШЕНЕЦЬ заявила 13 вересня 2019 року з трибуни парламенту, виступаючи на підтримку проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції (№1010).

«Розв’язання проблеми корупції та захисту осіб, які повідомляють про корупційні правопорушення (викривачів), є одним із пріоритетів для українського суспільства на сьогоднішньому етапі розвитку держави», – зазначила Олена МОШЕНЕЦЬ.

Вона звернула увагу присутніх на те, що подібні інститути викривачів корупції існують в інших державах: в США, Японії, Канаді, Великобританії, Південній Кореї та інших. І сьогодні  все більше країн Європи приймають законодавчі акти спрямовані на сприяння повідомленню про корупційні злочини та захист інформаторів.

Нагадаємо, законопроектом  щодо викривачів корупції пропонується внесення змін до закону України “Про запобігання корупції” стосовно визначення правового статусу викривачів корупції, їх прав та гарантій захисту; забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію; унормування порядку розкриття викривачем корупції інформації; звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення; забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їх трудових прав.

Верховна Рада України ухвалила законопроект у першому читання 13 вересня 2019 року.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення