13.04.2020

Народні депутати України 13 квітня 249 голосами ухвалили зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Закон передбачає створення Фонду боротьби з коронавірусом, загальна сума якого становитиме 64,7 млрд грн.
Із цього Фонду фінансуватимуться насамперед заходи, спрямовані на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів коронавірусної інфекції. Зокрема,  це:
– закупівля медичних препаратів та обладнання, а також медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення;
– додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які перебувають на першій лінії фронту боротьби з коронавірусною інфекцією;
– виплата грошової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які загинули від гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Також кошти Фонду можуть використовуватись для подолання соціально-економічних наслідків епідемії. З нього додаткове фінансування за необхідності отримають Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування, Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

«Держава надасть допомогу тим, хто найбільше її потребуватиме. Маємо бути реалістами і розуміти, що головне сьогодні  — максимально захистити тих, хто веде боротьбу з пандемією на «передовій». А також маємо підтримати тих, хто в результаті зупинки економіки залишився без коштів для існування, надати допомогу літнім та малозабезпеченим людям», – зазначила Олена Мошенець.

 

 

 

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення