24.08.2021

У День Незалежності України на позачерговому засіданні парламенту ухвалено у першому читанні законопроєкт №5712 про Великий Державний Герб України. За нього проголосувало 257 народних депутатів Україн

«Це Великий Герб України. Я гадаю, що у рік 30-ліття Незалежності і 25-ліття Конституції України потрібно в цьому питанні нарешті поставити крапку», — сказав Президент України Володимир Зеленський, вносячи законопроєкт на розгляд ВРУ як невідкладний.

Про необхідність Великого Державного Герба України засвідчує ст. 20 Конституції України:

 

«Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням Малого Державного Герба України та Герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України». Отже, Великий Державний Герб України — єдиний державний символ, прямо передбачений Конституцією України, але якого досі не існувало.

Проте йдеться не лише про формальне виконання вимог Конституції України.
«Законодавче врегулювання питання державних символів для України, як і для будь-якої держави, вкрай важливе. Це питання історичних основ державності, зв’язок понад тисячолітньої історії країни з сучасністю», — зазначила народний депутат, заступниця Голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець у своєму дописі на сторінці Facebook.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення