30.08.2022

188 діб наші воїни героїчно та невтомно протистоять ворогу, у якого відсутні базові моральні орієнтири та, який керується принципом «на війні усі засоби вдалі». росія вдається до блокування роботи міжнародних місій, вбивства військовополонених, продовольчого та ядерного тероризму, постійно здійснює невибіркові бомбардування міст та сіл України, свідомо винищуючи український народ та знищуючи цивільну інфраструктуру, а також уже скоїла та продовжує вчиняти інші жахливі злочини проти людяності.

Лише протягом 28-29 серпня під прицілом росіян вчергове опинилися території шести громад Сумської області, по яким за добу було випущено 82 боєприпаси – міни та снаряди. 14-годинного обстрілу з реактивних систем залпового вогню та ствольної артилерії зазнали жителі міста Оріхів Запорізької області.

Терору, до якого вдавався агресор у ці дні, також зазнали мешканці житлових кварталів Енергодару, що знаходяться поблизу Запорізької АЕС, Миколаєва та Харкова.

Страждання та залякування, що упродовж повномасштабної війни використовує росія як інструмент деморалізації, не залишаються поза увагою демократичної міжнародної спільноти. Нещодавно до заяв парламентарів України та Литви про визнання росії державою-спонсором тероризму приєдналися парламентарі Латвії. 11 серпня Сейм Латвії ухвалив заяву, у якій насильство росії проти мирного населення України визнав тероризмом, а росію — державою, яка підтримує тероризм.

Чим більше буде країн, які на рівні ухвалення конкретних рішень зафіксують суть росії і наслідки її дій, тим легше і дієвіше можна буде протистояти агресору.

Поза будь-яких сумнівів, росія заслуговує на статус держави-спонсора тероризму та повну ізоляцію. Закликаю і інші країни наслідувати приклад Литви та Латвії.

Джерело: сайт Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики

 

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення