21.07.2020

Народний депутат, заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Олена Мошенець прозвітувала про перший парламентський рік роботи.

«Це був напружений, але дуже ефективний період роботи з великими законодавчими змінами і реформаторськими кроками. Ми запровадили відповідальність за кнопкодавство, скасували недоторканність депутатів, повернули кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, ухвалили закон про імпічмент Президента, розблокували роботу Вищого антикорупційного суду. Було зроблено те, на що ніхто до нас не наважувався — ухвалено закон про вільний обіг землі с/г призначення та зроблено важливі законодавчі кроки щодо детінізації ринків спирту, бурштину, азартних ігр…. Багато зроблено, але є ще багато питань, які потребують вирішення на законодавчому рівні, тому на нас чекають нові челенжі й завдання», — зазначила Олена Мошенець.

Законотворча діяльність

Олена Мошенець відвідала 100% пленарних засідань ВРУ і 100% засідань Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики. А також увійшла до ТОП-35 відповідальних депутатів ВРУ дев‘ятого скликання за найвищим відсотком голосувань.

Підготовано та внесено на розгляд парламенту 27 законопроєктів, з яких
5 стали законами, а саме:

• №2045-1 (329-IX) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції»

• №2660 (468-IX) Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»

• №2661 (467-IX) «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»

• №3348 (729-IX) «Про внесення змін до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» щодо забезпечення суду приміщенням та інших питань роботи суду»

• №2313-2 (319-IX) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питання сумісництва працівників патронатної служби Верховної Ради України»

З поданої 71 поправки до проєктів законодавчих актів 29 враховано повністю і 3 — частково.

Народний депутат направила понад 700 депутатських звернень та запитів.

Антикорупційна діяльність

Обрана на посаду заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики 29 серпня 2019 року.За цей час Комітетом Верховної Ради України з питань антикорупційної політики були розроблені і ініційовані до ухвалення парламентом 70 законопроєктів, у яких Комітет визначено головним. Деякі з них стали законами, зокрема:

• №1010 щодо посилення захисту викривачів корупції;
• №1025 щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду
• №1029 щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції (в т.ч. про зміну структури управління НАЗК);
• №1031 щодо конфіскації незаконних активів чиновників і покарання за набуття таких активів та інші.

Під головуванням Олени Мошенець були проведені заходи, де обговорювалися питання запобігання корупції в Україні, зокрема:

10 лютого 2020 року — засідання Робочої групи, де обговорювали варіанти проєктів закону щодо ринку лобіювання в Україні.

У заході взяли участь представники чотирьох комітетів Верховної Ради України: з питань антикорупційної політики; з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; з питань свободи слова; з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. На засіданні робочої групи обговорили зміст, термінологію, основні засади лобіювання та інші важливі аспекти. За результатами напрацювань було зареєстровано проєкт Закону про правове та прозоре регулювання діяльності з лобіювання (реєстр. № 3059-2 від 02.03.2020 р.).

21 лютого 2020 року спільно із Національною академією прокуратури України (Тренінговий центр прокурорів) проведено круглий стіл на тему: «Антикорупційне законодавство України та практика його застосування і реалізації прокурором у кримінальному судочинстві». Участь у заході взяли народні депутати України, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, судді Вищого Антикорупційного суду, працівники Національної академії прокуратури України, представники професійної, громадської та медіа спільнот. Учасники обговорили актуальні питання у сфері застосування антикорупційного законодавства. За результатами засідання від учасників надійшли пропозиції щодо чіткого визначення термінології та системного підходу щодо змін до кодексів. В подальшому, учасники домовились про співпрацю та спільне обговорення необхідних законодавчих змін.

Народний депутат брала участь у роботі підкомітетів, виїздних засідань Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, заходах з питань протидії корупції.

Міжнародна діяльність

Олена Мошенець — активний учасник міжпарламентських груп та об’єднань.
Зокрема:

• Заступник Голови групи з міжпарламентських зв’язків з КНР та співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако;
• Секретар групи з міжпарламентських зв’язків з Малайзією;
• Секретар групи з міжпарламентських зв’язків з Об’єднаними Арабським Еміратами.

Олена Мошенець також входить до складу:
• виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі;
• української частини Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС;
• групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки;
• групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Кіпр;
• групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення