02.10.2020

Комітет з питань антикорупційної політики Верховної Ради України рекомендував парламенту розглянути у першому читанні та підтримати законопроєкт № 4135 «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки».
Ухвалення законопроєкту передбачає впровадження Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки, яку розробило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).
В Україні останні два роки взагалі був відсутній основний стратегічний документ у сфері протидії корупції, що є однією з причин низької ефективності діяльності антикорупційних органів.

«Маємо якнайшвидше ухвалити законопроєкт, тому що країна потребує механізму, який скоординує роботу правоохоронних, антикорупційних державних органів на загальнодержавному та місцевому рівнях. Крім того, Антикорупційна стратегія – це дороговказ для подальших змін в законодавстві України щодо усунення корупційних ризиків», – зазначає заступник Голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Антикорупційна стратегія містить п’ять головних принципів:
– оптимізація функцій державних органів та усунення їхнього дублювання,
– цифрова трансформація та відкриті дані,
– зручні й законні сервіси,
– нетерпимість до корупції серед населення,
– забезпечення невідворотності покарання.
Щодо останнього пункту, то стратегія передбачає конкретні заходи для забезпечення невідворотності покарання за корупційні діяння.

Ухвалення законопроєкту дасть змогу не лише знизити рівень корупції, а й підвищити довіру громадян до органів влади та суттєво пришвидшити темпи соціально-економічного розвитку, зокрема покращити інвестиційну привабливість країни.

«Громадяни України очікують системних та скоординованих дій у запобіганні корупції та ефективної діяльності антикорупційних органів України», – наголошує Олена Мошенець.

Проєкт Антикорупційної стратегії за результатами публічних обговорень оприлюднено на сайті НАЗК.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення