20.07.2021

В понеділок, 19 липня, відбулось чергове засідання робочої групи щодо напрацювання пропозицій для врегулювання діяльності з лобіювання в Україні, створеної при Комітеті Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.

Народний депутат, заступник Голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець очолила робочу групу. Серед її учасників: народні депутати-члени Комітету з питань антикорупційної політики, експерти, представники громадськості.

У засіданні взяв участь Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. Він зазначив, що в Україні діяльність з лобіювання має бути, як і в усьому цивілізованому світі — прозорою та визначеною відповідними законодавчими актами України.

«Лобізм вже існує в Україні, але має закритий характер та сприймається негативно в українському суспільстві. Тому перед законодавцями стоїть непросте, проте важливе завдання — змінити ставлення суспільства до цієї сфери діяльності. Її унормування допоможе як окремим політикам, так і представникам політичних партій вибудовувати прозорі відносини з великим бізнесом», — наголосив Дмитро Разумков.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна у своєму виступі зауважила: важливо, що саме Комітет з питань антикорупційної політики став головним у врегулюванні діяльності з лобіювання, що дозволить підвищити ефективність виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а отже знизить рівень корупційних ризиків.

«Наразі з’явилося історичне «вікно» у питанні законодавчого врегулювання відносин представників влади та великого бізнесу, тож маємо скористатися ним, щоб нарешті зробити відносини влади, бізнесу й посередників між ними прозорими, зрозумілими та чесними», — зазначила Олена Мошенець.

В планах групи — підготувати та зареєструвати відповідний законопроєкт у ВРУ вже восени.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення