03.04.2020

Народний депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець вважає, що головною запорукою успішного подолання COVID-19 в Україні є відповідальне ставлення до боротьби з коронавірусом з боку держави, бізнесу та кожного українця.

Наразі українська влада робить усе можливе, щоб не допустити масштабування хвороби в геометричній прогресії. Зокрема, запроваджено карантин до 24 квітня 2020 року, затверджено протокол лікування COVID-19, ухвалено два великих пакети «антикризових» законопроєктів, спрямованих на порятунок економіки та забезпечення країни необхідним для протидії пандемії коронавірусу.

Документи передбачають забезпечення населення і медпрацівників необхідними протиепідемічними товарами, підтримку малозабезпеченим верствам населення, захист підприємців та робітників на період карантину, недопущення спекуляцій та неконтрольованого зростання цін.

Влада робить усі необхідні кроки для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Кабінет Міністрів України готує зміни до Державного бюджету. Передбачається, що на захист пенсіонерів та соціально-незахищених людей Уряд спрямує:

– Щомісячні виплати з 1 квітня в розмірі до 500 грн пенсіонерам, що старші 80 років і розмір пенсії яких не перевищує 9 205 грн.

– Разову допомогу обсягом 1000 грн для пенсіонерів, розмір пенсії яких не перевищує 5000 грн, а також деяким вразливим категоріям осіб.

– Буде проведено індексацію пенсій з травня на 11%.

Ведеться підготова до перемовин з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо виділення 150 млн доларів, які. будуть спрямовані до спеціального фонду державного бюджету і підуть на підвищення соціальних виплат.

«І це далеко не всі заходи, які запроваджує держава для убезпечення соціально-незахищених громадян України, — зазначила Олена Мошенець, — Сподіваюсь, що великий український бізнес активно підтримає ініціативу держави щодо захисту населення і покаже свою справжню соціальну відповідальність перед суспільством».

За результатами опитувань, проведених групою «Рейтинг» у кінці березня 2020 р., 58% опитаних українців вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з коронавірусом оптимальними.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення