29.06.2021

Верховна Рада України 29 червня ухвалила в другому читанні та загалом з необхідними техніко-юридичними правками законопроєкт №3711-д про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. За нього проголосували 293 народні депутати.

«Це важливий крок на шляху до всеосяжної судової реформи, тому що законопроєкт про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів — той документ, з якого реформа має розпочатися. Він стане важливим елементом очищення суддівського корпусу від нечесних суддів», — зазначила народний депутат, заступник голови комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Законопроєкт враховує рекомендації Венеціанської комісії. Зокрема, документ:

– визначає, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України є державним колегіальним органом суддівського врядування, який постійно діє в системі правосуддя України;

– визначає порядок формування ВККС: перша Конкурсна комісія складатиметься з трьох представників Ради суддів України й трьох представників, рекомендованих міжнародними організаціями, що співпрацюють з Україною у сфері боротьби з корупцією та допомоги в реформі правової системи;

– встановлює, що ВККС складається із шістнадцяти членів, яких призначає Вища рада правосуддя за результатами конкурсу строком на чотири роки тощо.

Міжнародні партнери привітали Верховну Раду з ухваленням законопроєкту 3711-д. «Вітаємо Верховну Раду та керівництво України з важливим кроком на шляху до комплексної судової реформи», — ідеться в повідомленні Посольства США в Україні. Рішення українського парламенту також привітало представництво ЄС в Україні.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення