02.03.2020

У Верховній Раді України сьогодні, 2 березня 2020 року, зареєстровано Проєкт Закону № 3059-2 «Про правове та прозоре регулювання діяльності з лобіювання».

Співавтором законопроєкту і головою робочої групи з його підготовки є народний депутат, заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Також авторами законопроєкту є народні депутати Олександр Качура, Андрій Клочко, Олександр Маріковський, Олексій Жмеренецький, Тарас Тарасенко, Олександр Аліксійчук, Олександр Мережко, Дмитро Любота, Сергій Бабак, Олег Бондаренко, Роман Бабій, Тетяна Циба, Єлизавета Ясько, Артем Дубнов.

Ключові аспекти законопроєкту:

  • діяльність з лобіювання можуть вести фізичні та юридичні особи, окрім політиків, чиновників, представників благодійних, релігійних організацій, комунальних підприємств, тощо;
  •  усі, хто займається лобіюванням, мають бути включені до Єдиного реєстру суб‘єктів лобіювання;
  • лобісти мають пройти кваліфікаційний іспит і отримати посвідчення;
  • за діяльність з лобіювання без включення до реєстру і наявності посвідчення передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність;
  •  за свою роботу лобісти мають обов’язково звітувати;
  • за діяльність з лобіювання потрібно буде платити до бюджету: під час реєстрації суб’єкта декларування і щорічно – за підтвердження статусу. Розмір внеску залежатиме від сфери діяльності, інтереси якої планується відстоювати. Тобто лобіювання сфери алкоголю і табачних виробів буде коштувати офіційним лобістам значно дорожче, ніж така ж діяльність, але щодо, наприклад, захисту бездомних тварин.

У Верховній Раді України вже зареєстровано два законопроєкти щодо регулювання ринку лобіювання: №3059 і №3059-1.

«Наш документ відрізняється, зокрема, тим, що передбачає надходження доходів від діяльності з лобіювання до державного бюджету, створення професійного лобістського самоуправління, яке надалі залучиться до реєстрації і регулювання ринку та появу кваліфікованої, фахової сфери лобіювання», – зазначила Олена Мошенець.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення