17.05.2022
Чим ближче до ключового рішення тим довше його прийняття. Це стосується шостого пакету санкцій проти росії, який містить енергетичний блок – нафтове ембарго. Питання посилення економічної та політичної ізоляції росії обговорювалося на зустрічі міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» (G7), яка відбулась 12-14 травня у Вайссенхаусі (Німеччина), та зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Європейського Союзу.
У зв’язку із повномасштабним вторгненням росії в Україну майже всі країни ЄС усвідомили необхідність взяття курсу на незалежність від російських енергоресурсів та виявили готовність підтримати прийняття ембарго на російську нафту не дивлячись на пов’язані з цим труднощі.
І лише Угорщина блокує запровадження санкцій проти імпорту російської нафти: «ми не можемо голосувати за, якщо нам не запропонують рішення» заявив Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.
За його попередніми розрахунками підтримка Угорщиною нафтового ембарго обійшлася б їй орієнтовно в 700-750 млн євро (500 млн євро на адаптацію нафтопереробного заводу і 200 млн євро на капітальний ремонт ключового трубопроводу). Проте, вже 16 травня Петер Сіярто заявив, що повна модернізація енергетичної інфраструктури Угорщини буде коштувати від 15 до 18 млрд євро.
На таку позицію Угорщини, в тому числі, може впливати, як висловився Міністр енергетики України Г. Галущенко в інтерв’ю журналу Forbes «…окремий контракт з газу. Ціна за цим контрактом у рази нижча, ніж ціни на європейському ринку. Це як? Зрозуміло, що це не просто так. Це елемент впливу, який вимагає певних дій від сторони, яка отримує цей бонус. Наприклад, не пускати Україну до НАТО. Хіба це не корупція?».
Фактично уряд Угорщини маніпулює процесом затягування із своїм рішенням задля досягнення власних цілей у той час, як в Україні через «імперські амбіції» росії і ствердження ідеї «руського міра», гинуть мирні люди. За останніми даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини жертвами війни в Україні вже стало 7 389 цивільних (3 573 убито, з них 241 дитина і 3 816 поранено, з них 357 дітей). Крім того, війна завдає економіці України колосального стресу, що супроводжується руйнуванням інфраструктури та виробничих потужностей. За даними Мінфіну, щомісяця через війну Україна втрачає 5 млрд доларів, що становить 5% ВВП.
Тривалий час Україні вказували, що корупція є перешкодою для демократичного та економічного розвитку. А сьогодні схожі явища слугують перепоною прийняття рішення на рівні ЄС.
Політико-правові принципи мають бути дієвими, однаковими для всіх і забезпечувати стабільну демократичну та політичну систему Європи, невід’ємною частиною якої є і Україна. Країнам-членам ЄС потрібно докладати всіх зусиль для демонстрації єдності та дотримання курсу послідовного і своєчасного впровадження санкцій.
Україна й надалі всіма силами протистоятиме агресору на території нашої країни, проте без запровадження Європейським Союзом ембарго на російську нафту завдати дієвого та потужного удару по економіці рф, який сприятиме закінченню війни, не вдасться.

Джерело: Сайт Комітету з питань антикорупційної політики

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення