14.10.2022

«Я знаю вас, нащадки запорожців, я вірю вам і низько б’ю чолом. Дивлюсь на вас і вірою займаюсь, і б’ю поламаним крилом».

Олександр Олесь

Скрутні часи пробуджують в душах українців найкращі риси: гідність, звитягу, сміливість, вірність своїм ідеалам. Наша історія знає чимало прикладів звитяги і нескореності українського духу – це і подвиги козаків-запорожців, і легендарні перемоги отамана Івана Сірка та інших українських гетьманів й отаманів, і подвиг студентів під Крутами, партизанська боротьба воїнів УПА, діяльність дисидентів, шістдесятників, діячів Української Гельсінської Групи тощо. Символами нескореності українського духу в ХХІ столітті стали учасники Революції Гідності, Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил.

І ось вже 233 дні, з початку повномасштабного вторгнення росії, на захисті України, як і колись, стоять ті, для кого поняття честь, гідність, сила, витримка і відповідальність не просто слова. Чоловіки і жінки готові повсякчас захищати свою родину, свій народ, свою землю.

Багатогранність українського народу розширила розуміння поняття захисник. Сьогодні його уособлюють військовослужбовці, які успішно виконують бойові завдання звільняючи українську землю від окупанта. Медики і рятувальники, які на своєму фронті ведуть боротьбу за життя військових та цивільних. Волонтери, які з перших днів війни допомагають евакуйовувати людей з найнебезпечніших місць, забезпечують продуктами та засобами першої необхідності й організовують збори та жертвують на потреби військових. Навіть діти в межах своїх можливостей долучаються до волонтерства!

Мільйони людей стоять на захисті України — такі різні за родом занять, віком і статтю, проте об’єднані любов’ю до України, прагненням зробити її вільною та процвітаючою, — вони щодня наближають довгоочікувану Перемогу.

Низький вам уклін і шана Захисники і Захисниці! Світла пам’ять тим, хто віддав життя за рідну Батьківщину.

Джерело: сайт ВРУ

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення