05.07.2021

У понеділок, 5 липня 2021 року в Комітеті відбулося засідання Робочої групи щодо законодавчого врегулювання лобіювання в Україні.

У засіданні Робочої групи взяли участь Голова Комітету Радіна А.О., заступник Голови Комітету Мошенець О.В., народні депутати України – члени Комітету Красов О.І., Жмеренецький О.С., Шинкаренко І.А, Славицька А.К., Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Лубінець Д.В., радник Голови Верховної Ради України з юридичних питань Івасик С.М., народний депутат України восьмого скликання, співзасновник Центру взаємодії з владою Київської школи економіки Мустафа-Масі Наєм, радниця Прем’єр-Міністра України, членкиня наглядової ради НАК «Нафтогаз України», директорка Центру взаємодії з владою Київської школи економіки Бойко Н., голова ГО «Інститут законодавчих ідей» Хутор Т.

«На відміну від багатьох інших країн, в яких створено правову основу для здійснення лобістської діяльності, в Україні це питання досі не унормоване, хоча ніхто не ставить під сумнів факт існування неофіційного ринку таких послуг. А будь-яка сфера, що не врегульована законодавчо, несе високі корупційні ризики. Тож мета робочої групи — напрацювання спільного законопроєкту, в якому буде комплексно визначено правовий статус лобіювання та створено можливості для всебічного прозорого розвитку цього сегмента», — зазначила Олена Мошенець, відкриваючи засідання Робочої групи.

За результатами засідання учасники дійшли згоди щодо необхідності  напрацювання законопроекту, який кваліфікуватиме діяльність лобістів як легальний демократичний шлях взаємодії влади і суспільства, створить законодавчі бар’єри для зловживань і корупції та підвищить професіоналізм і відповідальність посадових осіб при реалізації державної політики.

Наступне засідання Робочої групи планується провести за участю представників Національного агентства з питань запобігання корупції та Міністерства юстиції України.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення