10.02.2020

У приміщенні Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики 10 лютого відбулося засідання робочої групи, де обговорювали варіанти проєктів закону щодо ринку лобіювання в Україні.

У заході взяли участь представники чотирьох комітетів ВРУ: з питань антикорупційної політики; з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; з питань свободи слова; з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Обговорювали зміст, термінологію, основні засади лобіювання та інші важливі аспекти.

Гарячі дискусії викликали питання, серед яких: розмежування понять «лобістська діяльність» і «адвокація»; визначення об’єктів лобіювання; кваліфікаційні вимоги до суб’єктів лобіювання; визначення регуляторів ринку та меж їх повноважень, тощо.

«Головне завдання законопроєкту — виведення ринку лобіювання з тіні, що дозволить значно знизити рівень корупції у взаємовідносинах між бізнесом і владою», – зазначила народний депутат, заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Після доопрацювання документ буде винесено на обговорення ключових стейкхолдерів.

 

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення