25.11.2020

Верховна Рада України у грудні розгляне законопроєкти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні. Законопроєкт вже зареєстровано у ВРУ.

Серед анонсованих Президентом України програм, зокрема, такі:
– Матеріальна допомога для збереження робочих місць у сумі 8 тис. грн на одного працівника.
– Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам, чия сфера діяльності підпадає під заборону через посилення карантину.

 

Загалом понад мільйон громадян України зможуть отримати 10 млрд грн виплат

– Компенсація витрат на сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ) за найманих працівників для тих підприємств, робота яких припиняється через карантинні обмеження.

Близько 120 тис. юридичних осіб отримають таку допомогу у загальній сумі 1,5 млрд грн.

– Податкові канікули, які звільнять близько 200 тис. ФОП першої групи від сплати всіх податків і зборів, включно і ЄСВ.
– Погашення податкового боргу до 3,6 тис. грн для 4 млн громадян.

Працюватимуть вже протестовані навесні програми підтримки ФОПів, які мають дітей до 10 років та компенсації з часткового безробіття мають бути відновлені.

«Проблема пандемії — це не лише українська проблема. Багато країн світу сьогодні ввели карантинні обмеження, щоб врятувати людські життя. Після адаптивного карантину Україна також запровадила карантин вихідного дня, що дозволило зменшити соціальні контакти. Карантин працює, але коронакриза боляче б’є по бізнесу. Тож у цей непростий для підприємців час усі парламентські фракції та групи мають об’єднатися задля допомоги бізнесу, особливо малого і середнього», – зазначила народний депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Вона також закликала українців підтримувати малий бізнес, наприклад, улюблені кафе та пекарні, замовляючи у них доставку їжі. Підтримка підприємців — це міцна зброя у боротьбі з економічною кризою та коронокризою.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення