18.10.2021

Народна депутатка, заступниця голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець увійшла до складу української делегації в ПАРЄ.

«Є низка важливих питань, з якими працює наша делегація в ПАРЄ. Найскладніші з них — анексія Криму та окупація частини Донецької і Луганської областей Російською Федерацією, наступ на суверенітет та воєнні дії, що призвели до загибелі тисяч людей. Але це не єдині питання: корупція, безбар’єрність, рівність, розвиток демократії, екологія тощо. Викликів справді багато для європейської спільноти. Маємо будувати діалог з іншими учасниками ПАРЄ і дотримуватись тих базових цінностей, що закладені в Статуті Ради Європи», — зазначила Олена Мошенець.

Довідка. Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) є одним з двох статутних органів Ради Європи. Асамблея розглядає актуальні питання, пов’язані з проблемами сучасного суспільства й різними аспектами міжнародної політики в межах загального мандату Ради Європи, що охоплює такі сфери, як захист прав людини, розвиток демократії та верховенство права.

Головою ПАРЄ 27 січня 2020 року обрали Гендріка Даемса.

Парламентська асамблея щороку проводить одну чергову сесію, яка складається за традицією з чотирьох частин. Пленарні тижневі засідання Асамблеї відбуваються в залі засідань Палацу Європи в Страсбурзі.

Асамблея ухвалює три типи документів: рекомендації (для Комітету міністрів Ради Європи), резолюції (які виражають їхні погляди) та висновки (щодо заявок на членство, проєктів договорів та інших текстів, що їх подає Комітет міністрів РЄ).

Документи, які ухвалила ПАРЄ, слугують настановами для Комітету міністрів Ради Європи, національних урядів, парламентів, політичних партій та інших важливих установ суспільства. За ініціативою Асамблеї розроблено багато міжнародних договорів, відомих як європейські конвенції, а також інші правові інструменти, що закладають основи сучасної європейської системи законодавства.

Після вступу держави до Ради Європи Парламентська асамблея стежить за тим, як вона виконує взяті на себе зобов’язання.  1997 року з цією метою було створено спеціальний Комітет з моніторингу. Комітет з моніторингу повинен раз на рік звітувати Асамблеї щодо основних підсумків своєї діяльності. 

47 липня 2021 року делегація Моніторингового комітету ПАРЄ відвідала Україну в межах моніторингової процедури щодо України.

У Парламентській асамблеї Ради Європи нашу державу представляє Постійна делегація Верховної Ради України. Очолює делегацію народна депутатка України Марія Мезенцева.

Офіційний сайт ПАРЄ: https://pace.coe.int/en/

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення