06.09.2021

Олена Мошенець, народна депутатка, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, у суботу 4 вересня взяла участь у п’ятому семінарі, що його організував «Аспен Інститут Київ» у межах проєкту «Переосмислення української ідентичності».
Діалогова платформа об’єднала політичних лідерів і державних службовців найвищого рівня, лідерів бізнесу і місцевого самоврядування, публічних інтелектуалів. Мета діалогу в пошуку нових сенсів, доданої вартості і можливості піднятися над дискусією.

«Платон у своєму творі «Держава» називає чотири ознаки досконалої державної системи. Це мудрість, мужність, розважливість та справедливість. І хоча твір Платона не ідеальний і минуло вже тисячі років з моменту його створення, однак важливим елементом побудови стійкої та успішної держави дотепер є мудрість. Одним з виявів мудрості є те, що різні люди з різними політичними поглядами зустрічаються на одному діалоговому майданчику обговорити важливі смисли», — зазначила Олена Мошенець.

Учасники семінару говорили про:
— українську золоту добу: часові межі цього періоду, події та героїв, які його визначали чи визначатимуть у майбутньому;
— багатошаровість ідентичності: її особистісний, локальний та національний вияви;
— актуальність безпекового питання для України, зокрема через географічне положення;
— місце України в міжнародному просторі та її перспективи в глобальному світі.

Модерували захід Роман Кобець, кандидат філософських наук, науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковороди, та Андрій Кулаков, директор з програмної діяльності ГО «Інтерньюз-Україна», координатор програми для спільноти «Аспен Інституту Київ».

Довідка. Проєкт «Переосмислення української ідентичності» ініційований Міністерством культури та інформаційної політики України й реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення