22.12.2020

22 грудня 2020 року у Комітеті Верховної Ради України з питань антикорупційної політики відбулись слухання та обговорення проблемних питань, пов’язаних із «тінізацією» малого та середнього бізнесу.

Раніше громадські активісти-представники МСБ звернулися до народних депутатів-членів Комітету Олени Мошенець та Олексія Жмеренецького з пропозицією організувати «майданчик» для обговорення проблемних питань розвитку МСБ, зокрема корупційної складової українського підприємництва.

Детінізація бізнесу є одним з профільних питань антикорупційного законодавства України.

«На жаль, в українському законодавстві ще існують «білі плями», що робить можливою тінізацію економіки. Спільно ми напрацюємо рішення, які вплинуть на розв’язання проблем тінізації МСБ та допоможуть стимулювати білий бізнес. Ми всі зацікавлені в тому, щоб економіка України розвивалася і щоб малий та середній бізнес, який в Європі створює 70-80% ВВП, був потужним драйвером розвитку України», — зазначила Олена Мошенець, заступник Голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики.

«Наразі актуальними для представників МСБ є питання фіскалізації, яка хоч і допомагає вивести з «тіні» певний сегмент бізнесу, але точно не вирішує всіх проблем МСБ, пов’язаних з тінізацією, контрабандою, тощо», – зауважив народний депутат, Голова підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олексій Жмеренецький.

В заході взяли участь народні депутати України, представники державних органів — Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства фінансів України, Державної митної служби України, Національної поліції України, Державної податкової служби України, а також громадських організацій — Української асоціації підприємств легкої промисловості, Українського союзу Промисловців та Підприємців, Європейської бізнес асоціації, Спілки українських підприємців, асоціації УкрЕККА, ГО Асоціація «Союз ювелірів України», ГО Рух «Збережи ФОП».

Під час дискусії учасники заходу обговорили питання контрабанди, контрафакту, офшорних зон, нерівних умов податкового навантаження бізнесу, недосконалості роботи митних пунктів, а також ефективності системи РРО, торгівлі з міжнародними партнерами, повноважень та діяльності правоохоронних органів у цьому напрямку тощо.

Вже наступного місяця парламент напрацьовуватиме нормативно-правові рішення, що дозволять вивести бізнес з «тіні» та створити рівні умови для прозорої діяльності підприємців.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення