03.06.2021

У Верховній Раді України 02 червня зареєстровано законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», ініційований Президентом України Володимиром Зеленським.

Документ містить визначення олігархів. Це — особи, які мають значний вплив у господарському, політичному житті країни, а також контролюють основні сегменти медійного простору.

Законопроєкт визначає коло олігархів та встановлює правила їхніх відносин з представниками влади. Зокрема, документ передбачає:

  • формування та ведення Реєстру олігархів;
  • обов’язкове декларування контактів вищих посадових осіб, голів місцевих держадміністрацій, депутатів, суддів, правоохоронців, вищих військових з олігархами;
  • заборону олігархам фінансувати політичні партії – в будь-який спосіб;
  • заборону олігархам брати участь у великій приватизації тощо.

Рішення про виключення особи з Реєстру олігархів ухвалюватиметься на підставі заяви такої особи та поданих нею документів.

«Україна не вигадує «велосипед» в питанні деолігархізації, бо політика має бути нарешті звільнена від впливу низки осіб, що переслідують лише власні інтереси. Наше спільне завдання — збільшувати добробут власного народу, а не наповнювати кишені окремих осіб. Політична рента має відійти в минуле української історії», — зазначила Олена Мошенець, народна депутатка України, заступниця голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики.

 

 

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення