Антикорупційний суд пріорітезував справи щодо топ-корупції

Вищий антикорупційний суд України, який офіційно розпочне свою роботу 5 вересня 2019 року, має завершити масштабну антикорупційну реформу в Україні і сприяти подальшій активній співпраці із західними партнерами.
Але якщо ВАКС не розвантажити, то є ризик, що робота суду зазнає колапсу. Адже на сьогодні до суду було скеровано щонайменше 3,5 тисяч судових справ. Щоб цього не сталося, за словами народного депутата, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Олени Мошенець, є сенс відділити справи, які є першочерговими. Зокрема, такими будуть провадження, розслідувані Національним антикорупційним бюро.
Про це Олена Мошенець розповіла в інтерв’ю Українському радіо: “Будуть відділені справи, які стосуються топ-корупції, розслідувались НАБУ та прокурорами САП. Всі інші справи будуть потрапляти до ВАКСу з часом, поступово, і у суддів буде час на їх розгляд”, — зазначила Олена Мошенець у своєму коментарі.
Створення спеціалізованого антикорупційного суду в Украґні ппланувалося з 2016 року. Проте лише в червні 2018 року Верховна Рада схвалила запуск роботи ВАКСу. З серпня 2018 року по березень 2019 року тривав багатоетапний відбір суддів цього суду.
Проект Закону “Про внесення змін до Закону України Про вищий антикорупційний суд” зареєстрований в парламенті 29 серпня, буде розглянутий народними депутатами за скороченою процедурою розгляду і принятий Верховною Радою України у вересні.