12.01.2022

Уряд з 1 січня 2022 року підвищив зарплату лікарям. Відповідну постанову сьогодні було ухвалено на засіданні КМУ.

Розмір зарплати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановили:

 • на рівні не менше 20 000 гривень для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності у закладах охорони здоров’я;
 • на рівні не менше 13 500 фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим баклаврським рівнем вищої медичної освіти.

«Незважаючи на складний «пандемічний» рік, соціальні показники цьогоріч вдалось помітно підвищити. Ми розуміємо, що цього недостатньо, тож працюємо далі задля досягнення кращого результату», — зазначила народний депутат, заступник Голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Крім підвищення зарплати медичним працівникам з 1 січня 2022 року також підвищились:

 • пенсійні виплати особам, віднесеним до 1 категорії із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та особам, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. В середньому розмір їх пенсій збільшився на 2700 грн.
 • пенсійні виплати для 65-річних осіб у зв’язку зі зростанням мінімальної зарплати, яка збільшилася на 500 грн (до 6500 грн) ще 1 грудня 2021 року.
 • стипендії — для бакалаврів, спеціалістів та магістрів розмір звичайної стипендії збільшиться з 1300 до 2000 грн, підвищена стипендія зросте з 1660 грн до 2550 грн; для студентів технікумів, ліцеїв, коледжів розмір звичайної стипендії зросте з 980 грн до 1510 грн, а підвищена стипендія збільшиться з 1250 грн до 1930 грн; для студентів профтехучилищ зросте з 490 грн до 1250 грн.
 • академічні стипендії — розмір академічної стипендії Президента України залежно від типу навчального закладу коливатиметься від 1420 грн до 4400 грн на місяць. Іменна та академічна стипендія від Уряду залежно від типу навчального закладу становитиме від 1180 грн до 4000 грн на місяць.
 • суми витрат на відрядження для бюджетників. Зокрема, по Україні розмір добових витрат виросте з 60 грн до 300 грн, витрати на подобовий найм житла — з 600 грн до 900 грн.
 • заробітна плата освітян у державних і комунальних закладах освіти.
 • Зокрема, на 20% підвищились оклади педагогічним працівникам у закладах дошкільної освіти компенсуючого типу; на 25% у спеціальних закладах загальної середньої освіти; на 30% у спеціалізованих дитячих будинках.

Крім того, з січня 2022 року впроваджується:

 • обов’язкове використання касових апаратів для ФОПів, які проводять розрахункові операції. Ця норма не стосуватиметься підприємців, які не проводять такі операції.
 • нова система оподаткування сільгоспвиробників. Це сума податків, яку кожен власник сільгоспземлі має сплачувати до бюджету. Ця сума становитиме близько 5% від вартості землі на рік.
 • «податок на Google», згідно з яким усі цифрові покупки, які українці здійснюють у закордонних компаніях-нерезидентах, мають оподатковуватись на додану вартість — ПДВ. Також починає діяти скасування необхідності сплачувати 20% податку на прибуток при замовленні у нерезидентів послуг з виробництва та/або розповсюдження реклами.

Допоможемо разом

У цьому розділі публікуються звернення про допомогу. Це має на меті привернути увагу громадськості та всіх небайдужих, і разом допомагати співгромадянам.

Більше

Звернення